ANKARA ROLLER TEDAVİ ETLİK

ANKARA ROLLER TEDAVİ ETLİK

Doku Yenileme – Roller / Microneedling tedavisi; silindirik bir aparatın üzerine yerleştirilmiş çok sayıda iğne ile ciltte milyonlarca delik-kanal açma ve bu açılan deliklerden-kanallardan içeriye cildin ihtiyacı olan aktif maddeleri etkin bir biçimde geçirme esasına dayalıdır.

Bu işlem esnasında iğnelerin ciltte oluşturduğu kanama odaklarından salgılanan büyüme faktörleri, hyalüronik asit vb. maddeler cildin yeniden yapılanması için kullanılır. İstenilen etkiyi sağlamak için kullanılan aparatın iğne boyutları tedavi bölgesine ve amacına göre değişmektedir.

Roller uygulamaları; tüm cilt problemlerine çözüm üretmeye yönelik güçlü etkiler sunan ve bunu doğal mekanizmayı uyararak da perçinleyen tedavilerdendir. Bu yöntem ile cilt bakım ürünlerindeki değerli aktif bileşenler çok daha derine ve hatta istenilen noktaya kadar ulaştırılabilirler. Uygulama ile birlikte doğal kolajen endüksiyonu tetiklenir ve uzun süren, kalıcı etkiler oluşur.

 Faydaları nelerdir?

 • Yaşlı ve ölü hücresi artmış cildin yenilenmesini sağlar.
 • Yeni kolajen, elastin, hyalüronik asit stimülasyonunu artırarak anti-aging etki sağlar.
 • Kan dolaşımını hızlandırır.
 • Ölü hücreleri ciltten uzaklaştırarak cilt dokusunun düzgünleşmesini sağlar.
 • Cilde uygulanan ürünlerin doku altına geçişini arttırır.
 • Çizgi ve kırışıklıkların, çatlakların, yara ve yanığa bağlı oluşmuş skarların, lekelerin, selülitin, genişlemiş gözeneklerin, gözaltı morluklarının, kellik ve saç kaybı tedavilerinin yapılabilmesini sağlar.

Roller tedavileri tüm cilt tiplerinde yaz kış güvenle yapılabilmektedir. Cildin doğal onarma mekanizmalarını tetiklediği için son derece güvenilir bir yöntemdir.

 

 

Roller Bakımı

Roller Bakımı, cilt yüzeyinde iğneli bir roll aletinin gezdirilmesidir. Bu roller üzerinde 540 adet mikro iğne bulunmaktadır. Bu iğnecikler, deri üzerinde incecik deformasyonlar yaratır ve kanallar, yuvalar açar. Bu şekilde deforme alan derinin onarımı için deri altı hücreleri ve kolajenler olduğundan daha hızlı çalışır bu sayede var olduğu sürece geçmeyen sorunlar, üzerlerinde deforme yaratıldığı için cilt dokusunun yenilenmesi ile yok edilmiş olur.

Bununla birlikte, derinin ihtiyacı olan kokteyl bir serumun roller ile açılan kanallardan deri altına inmesi sağlanır. Yapılan bu işlemde tedavi ve başarı daha hızlıdır.

Roller Bakımı Hangi Tedavilerde Kullanılmaktadır?

 • Cilt izleri
 • Akne ve sivilce izleri
 • Lekeler
 • Derin olmayan çizgiler gibi sorunları çözer.

Roller Bakımı Güvenli Bir Uygulama Mıdır?

Elbette. Çünkü her hastaya aynı dermaroller kullanılmaz. Her hasta için ayrı bir dermaroller aleti kullanılır ve tüm seanslar bitince o dermaroller temizlenip başka hastada kullanılmaz. Atılır. Bu nedenle risk taşımaz. Buna ek olarak dermaroller aleti ile kontrollü bir hasar yaratılır. İğneler tahmini bir boyut ile deri altına batırılmaz. Her dermaroller üzerinde belli bir boyda iğne vardır. Derinin belli bir tabakasına bilinçli derinlikte batımlar yapılır. Bu nedenle derin izler, yoğun kanamalar yaşanmaz. Bu nedenlede dermaroller güvenilir bir uygulamadır.

Kaç Seans Yapılır?

Bu tedavi, ciltteki problemlerin derecesine uygun olarak en az 5 seans ile başlatılan bir tedavi şeklidir. Bu seans sayıları, 10’a kadar yükselebilir.

Roller Bakımı Uygulaması Acı Hissi Yaratır Mı?

Uygulamada roller üzerinde bulunun bir çok mikro iğnenin tek bir turda bir çok batım yapması ile çok ufak bir batma hissi ve serum ile yanma hissi duyulabilir. Acı eşiği yüksek olan hastalarda bu acı sinek ısırması olarak adlandırılmaktadır.

Uygulama Sonrasında İz Kalır Mı?

Roller bakımı işleminde bir çok iğne deride dolaştırılsa da, iğneler mikro düzeyde ince ve küçük olduğu için kalıcı izler bırakmaz. Geçici bir iz kalır. İzlerin görünümü noktacıklar halindedir. Uygulama ve deri altının çalışması, kan dolaşımının hızlanması ile bir derece kızarıklık olan ciltte noktalanma halinde olan iğne batım yerleri cildin dinlenmesi ile geçer. Kızarıklıklar gün içinde hafifler ve 2. gün tamamen kaybolur. Noktacık halindeki iğne izleride bir kaç gün içinde kaybolur.

3 Comments

 1. Justin dedi ki:

  Hey there 🙂

  Your wordpress site is very sleek – hope you
  don’t mind me asking what theme you’re using? (and don’t mind if I steal it?
  :P)

  I just launched my site –also built in wordpress like yours– but the
  theme slows (!) the site down quite a bit.

  In case you have a minute, you can find it by searching for
  “royal cbd” on Google (would appreciate any feedback) – it’s still in the works.

  Keep up the good work– and hope you all take care of yourself during the
  coronavirus scare!

 2. Janice dedi ki:

  Highly energetic blog, I liked that bit. Will
  there be a part 2?

 3. Hey! Would you mind if I share your blog with my twitter group?

  There’s a lot of people that I think would really appreciate your content.
  Please let me know. Thank you

  Feel free to surf to my web site https://readthedocs.org/projects/erick-wayman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir